Mówi się, że to dłonie stanowią wizytówkę zadbanej kobiety. O ich wyglądzie w największym stopniu decydują paznokcie. Ważne, by dbać nie tylko o to, by były ładnie pomalowane, a także o wyrównanie płytki, czy skórek. O dobrym wrażeniu decyduje w tym wypadku całokształt. Dlatego wiele kobiet decyduje się oddać swoje dłonie w ręce profesjonalistów i zgłasza się na zabiegi manicure do salonów kosmetycznych.

Czym są te zabiegi?

Właśnie kompleksową pielęgnacją paznokci u rąk. Manicure z racji na rosnącą popularność i powszechność zyskał kilka rodzajów. Do wyboru mamy  manicure klasyczny, hybrydowy, japoński oraz francuski. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór manicure japońskiego, gdzie nie trzeba używać lakieru do malowania paznokci. Po wykonaniu zabiegów oczyszczających i wyrównujących manicurzystka poleruje paznokcie specjalną pastą i utrwala ją pudrem. Dzięki temu zyskujemy odżywienie i wzmocnienie, a przy tym nadanie paznokciom delikatnego połysku z odcieniem w kolorze perły.

Malowanie jest końcowym etapem. Kolor lakieru zależy od okazji – czy mają to być paznokcie do pracy, na przyjęcie, a może uniwersalne, które pasować będą w każdej sytuacji. Dobrym rozwiązaniem staje się wtedy wybór naturalnie wyglądających odcieni, jak i także french-manicure. Wyróżnia go zaakceptowanie białym lakierem końcówek paznokcia.

Choć w salonach używa się o wiele trwalszych lakierów, nie da się jednak uciec od odprysków, jakie zdarzają się po pewnym czasie. Dużym problemem są również łamiące się paznokcie. Nic nie sprawia tak dużego rozczarowania dla kobiety, jak złamany paznokieć, który psuje cały efekt.

Manicure hybrydowy, jako kolejny z rodzajów, powstał z myślą o zapobieganiu powyższym sytuacjom. Na paznokcie nakłada się żel, który następnie utwardza się w świetle lampy UV. Po przygotowaniu w ten sposób wszystkich paznokci, nakładany jest kolor. Tu panuje całkowita dowolność. Jak wspomniane wcześniej, wszystko zależy od okoliczności, czy gustu.

Warto decydować się na zabieg manicure, ponieważ lista jego zalet brzmi bardzo korzystnie:

– piękny, zadbany wygląd dłoni,
– wyrównana płytka paznokcia o pożądanym kształcie i wyglądzie,
– elegancki i zadbany efekt po usunięciu skórek,
– odżywione i wzmocnione paznokcie dzięki odżywkom,
– cudowny, idealnie nałożony kolor.

Pomimo tego, że zalet jest wiele, warto jeszcze raz przypomnieć o tej najważniejszej. Dłonie są wizytówką! Manicure czyni je pięknymi, a co za tym idzie sprawia, że kobieta wygląda na zadbaną i atrakcyjną.

W salonie Dermline wykonujemy kilka rodzajów mnicure:

Manicure klasyczny

Profesjonalny manicure metodą klasyczną pozwala przy użyciu specjalistycznych narzędzi nadać paznokciom pożądany kształt płytki paznokciowej, a tym samym uzyskując naturalny kształt palców. Manicure klasyczny w zależności od potrzeb oraz płci można zakończyć pomalowaniem paznokci.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to doskonała alternatywa dla metody żelowej lub akrylowej. Pozwala przedłużyć efekt pięknych paznokci nawet do trzech tygodni. Zabieg jest nieinwazyjny i w pełni bezpieczny dla płytki paznokciowej, która dzięki niemu  uzyskuje naturalny oraz zdrowy wygląd. Metoda ta łączy w sobie odpowiednie właściwości lakierów do paznokci i żelowy podkład utrwalany promieniowaniem lampy UV. Dzięki opracowanym pigmentom występuje szeroka gama kolorystyczna, a właściwości żelu UV zapewniają długotrwały efekt (2-3 tygodni). Powłoka lakieru hybrydowego nie pozostawia smug, nadaje piękny kolor i połysk, nie odpryskuje oraz jest odporna na urazy mechaniczne, a także czynniki chemiczne m. in. zmywacz do paznokci.

Manicure japoński

Manicure japoński (P.Shine) polega na wcieraniu energicznymi ruchami specjalnej pasty w naturalną płytkę paznokciową, a następnie naniesieniu na nią specjalnej warstwy pudru.Manicure japoński to metoda, która wzmacnia naturalną płytkę paznokcia nadając jej delikatny blaski połysk. Preparaty zawierają składniki naturalne m.in. (witaminy A oraz E), pyłek pszczeli, keratynę oraz krzemionkę z Morza Japońskiego.  P.Shine zalecana jest na paznokcie łamliwe, kruche i rozdwajające się. Polecany dla kobiet i mężczyzn.Po zabiegu przyczepność do płytki paznokciowej jest ograniczona, dlatego też nie należy malować paznokci przez 4- 5 dni.

Kąpiel parafinowa

Jeden z najbardziej efektywnych zabiegów dla suchych dłoni. Parafina wykazuje działanie wygładzające, regenerujące, uelastyczniające oraz ujędrniające. Dzięki dobraniu odpowiedniej do potrzeb skóry maski uzyskuje się doskonalszy efekt.